FCG
Gimnastes catalanes convocades pel primer control de seguiment de la RFEG

La seleccionadora nacional de gimnàstica artística femenina, Lucía Guisado ha convocat el primer control de seguiment de les categories júnior i sènior amb l’objectiu d’analitzar l’adaptació dels exercicis al nou codi de puntuació FIG i realitzar una preselecció de gimnastes que entraran dintre del plà de seguiment i participaran als controls que designaran la selecció espanyola per les diverses competicions i esdeveniments.

El primer control es dividirà en dues zones:

Zona 1 : CAR de Sant Cugat (Divendres 4 i dissabte 5 de febrer)

Gimnastes júnior convocades:

·        Marta Vázquez (CAR Sant Cugat - Sabarca GC)

·        Ares López (CAR Sant Cugat – CG Lleida)

·        Frida Rodríguez-Cabo (La Salle Gràcia, CAT)

·        Natalia Subiros (La Salle Gràcia, CAT)

·        Jana Fernández (La Salle Gràcia, CAT)

·        Laia Font (Club Egiba, CAT)

·        Ona Sánchez (Club Egiba, CAT)

·        Marina Escudero (CGA L’Hospitalet, CAT)

·        Clara Dalmau (CG Osona, CAT)

·        Claudia Torrent (AGA Vilassar, CAT)

Categoria Sènior:

·        Claudia Villalba (CAR Sant Cugat – CG Terrassa)

·        Clara Navarro (CAR Sant Cugat – CG Terrassa)

·        Aina Puig (CAR Sant Cugat – CG Barcelona)

·        Paola Rivero (CAR Sant Cugat - Sabarca GC)

·        Lorena Medina (Club Egiba, CAT)

·        Aina Solá (Club Egiba, CAT)

·        Aida Valencia (Salt GC, CAT)

·        Laia Masferrer (Salt GC, CAT)

·        Alba Asencio (CGA L’Hospitalet, CAT)

·        Alba Bonilla (CGE Les Moreres, CAT)

·        Iris Espigarres (CG Terrassa, CAT)

·        Queral Cerro (La Salle Gràcia, CAT)

 

Zona 2: CAR Madrid (Dissabte 12 de febrer)

Categoria júnior



·        Mar Guardiet (CAR Madrid – CGE Les Moreres)

Categoria sènior

            .        Laura Bechdejú (CAR Madrid – Salt GC)

            .         Alba Petisco (CAR Madrid – CGE Les Moreres)

 

Les gimnastes estaran acompanyades pels seus tècnics

·        Javier Gómez (CAR Sant Cugat)

·        Mireia Pont (CAR Sant Cugat)

·        Sheila Garrido (La Salle Gràcia, CAT)

·        Alba González (La Salle Gràcia, CAT)

·        Xavier Casimiro (Club Egiba, CAT)

·        Xénia Alcáuzar (CGA L’Hospitalet, CAT)

·        Encarnación Gordillo (CGA L’Hospitalet, CAT)

·        Pedro Mir (Club Xelska, BAL)

·        Claudia Vilá (Salt GC, CAT)

·        Sheila Ruiz (AGA Vilassar, CAT)

·        Claudia Cahuana (CG Terrassa, CAT)

      .        Claudia Vilà (Salt GC)

      .        Adriana González (CGE Les moreres)






Molta sort a totes!

Puja